Tradicinis avies vilnos veltinio vėlimas buvo viena seniausių tekstilės rūšių, kol žmonės pagaliau išmoko austi audinius. Nors per amžius atsirado begalė naujų audinių, tarp jų ir sintetinių, natūralios vilnos veltinis šiandien ypatingai aktualus savo ekologiškumu ir draugiškumu gamtai.


Tai yra 100% suyrantis ir savaime atsinaujinantis išteklius, nes avies vilna atauga kasmet!

Mes pasirinkome Vokietijoje gaminamą dizaino klasės veltinį iš merino vilnos. Labiausiai vertinama švelniakailių merino avių vilna atvežama iš Australijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos. Iš jos pagamintas aukščiausios kokybės veltinis yra ypatingai švelnus, ilgaamžiškas, natūralių atspalvių. Tai medžiaga, su kuria dirba pasaulyje žinomi aprangos ir interjero dizaineriai.

Natūralus merino vilnos veltinis yra atsparus vandeniui ir purvui, nesiglamžo, neišsitampo, nesipumpuruoja, apsaugo daiktus nuo smūgių, sulaiko ugnį.

 

SINTETINIS vs NATŪRALUS

Veltinis gali būti natūralus arba sintetinis. Sintetinis gali būti pagamintas iš perdirbtų plastiko butelių, bet dažniausiai tiesiog plastiko, dažnai vadinamas eco friendly felt. Toks veltinis yra gerokai pigesnis, paprastesnis savo savybėmis, todėl dažnai naudojamas ten, kur nėra naudojamas kasdien – žaisliukams ant eglutės, karnavaliniams kostiumams, vaikų rankdarbiams.  

Natūralus veltinis naudojamas labai plačiai. Pavyzdžiui industrinis/ techninis veltinis, kuris gaminamas iš žemesnės kokybės vilnos arba vilną maišant su sintetika, naudojamas pramonėje. Įvairiems buities aksesuarams jis naudojamas retai, nes yra gana šiurkštus.

Ten, kur reikia švelnumo, minkštumo, sodrių spalvų – naudojamas veltinis, skirtas dizaino gaminiams. Iš natūralaus dizaino klasės veltinio gaminamos skrybėlės, siuvami drabužiai, rankinės, krepšiai, dėklai, įvairūs interjero ir aprangos aksesuarai. 

 

Kuo natūralus veltinis pranašesnis už sintetinį:

  • Tai ekologiška, draugiška aplinkai medžiaga – 100% suįranti ir atsinaujinanti medžiaga. Avys dažniausiai kerpamos pavasarį arba ankstyvą vasarą, o per metus jų kailis atauga;
  • Natūralus veltinis švelnus, jaukus, malonus liesti. Liečiant sintetinį veltinį jauti, kad lieti nenatūralią medžiagą. Čia kaip ir oda – natūrali turi kitą kvapą, tekstūrą, jausmą. Techninis veltinis yra šiurkštus;
  • Nesipumpuruoja;
  • Neišsitampo;
  • Spalvos nenublunka;
  • Ugnį sulaikanti medžiaga;
  • Lanolinas, natūralus vilnos vaškas, daro veltinį natūraliai atsparų vandeniui ir purvui. Vandens lašeliai tiesiog nukrenta nuo medžiagos ir nesigeria į vidų. Purvas neįsigeria, o gali būti lengvai nušukuotas;
  • Vilna turi antibakterinių savybių, todėl nepelyja, neprisigeria aplinkos kvapų;

 

PRIEŽIŪRA

  • Mažas dėmes galima švelniai nuplauti muilu ir išvalyti šepetėliu po tekančiu vandeniu;
  • Džiovinkite natūralioje aplinkoje. Nedžiovinkite tiesiogiai ant šilumos šaltinio;
  • Neskalbkite skalbimo mašinoje, nedžiovinkite automatinėje džiovyklėje ir nelyginkite. Skalbiant skalbimo mašinoje (vilnos programa) gaminys šiek tiek susitraukia.
  • Jei reikia išlyginti nepageidaujamą raukšlę, ant gaminio uždėkite drėgną skudurėlį ir prispaudę palaikykite.
  • Natūralių odinių elementų priežiūrai naudokite tinkamas priemones, kaip nurodyta FULL GRAIN ODA skiltyje.